Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Pukaron Paroniin uudet kauppiaat – Janne ja Mirta Halinen aloittavat helmikuussa

Haliset ovat toimineet vuodesta 2014 lähtien Neste K Gammelbackan kauppiaina. Pukaron Paronista tulee heidän toinen asemansa.

Janne ja Mirta Halinen aloittavat 1.2.2023 Neste K Pukaron Paronin kauppiaina.

Haliset ovat toimineet vuodesta 2014 lähtien Neste K Gammelbackan kauppiaina. Pukaron Paronista tulee heidän toinen asemansa.

Uusia kauppiaita kiinnostaa aseman kaksijakoinen rooli.

– Meidän tulee tarjota ohikulkeville ja mökkiläisille elämyksiä, paikallisuutta ja lomailua tukevia kokemuksia. Toisaalta haluamme olla paikallisille pääostospaikka, arjen helpottaja ja oman kylän kauppa, he kertovat tiedotteessa.

Asemalle ei ole tiedossa suuria muutoksia. Haliset kertovat, että jatkosuunnitelmat tehdään yhdessä henkilökunnan kanssa.

Halisten perheeseen kuuluu kaksi alakouluikäistä tytärtä, Vilma, 8, ja Iida, 10, sekä Minni-paimenkoira. Janne harrastaa padelia ja Mirta ratsastusta.