Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Jannen Iltalenkin 10-vuotisjuhlajuoksun tulossatoa

Jannen Iltalenkki juostiin 10. kerran Elimäellä 22.6. Juhlajuoksuun ei ollut osallistumismaksua.

MYL, 10 km

1. Ole Halonen Kotka 33:10

2. Hannu-Pekka Pukema Elimäen Vauhti 35:06

3. Marko Mänttäri 39:11

4. Mikael Lindén Anjalan Liitto 39:44

5. Lauri Heikkilä Kouvola 44:21

6. Markku Valkosaari Kouvola 46:31

7. Janne Nordenswan 53:57

8. Anssi Kaskinen Kouvola 59:58

9. Eemil Rouhiainen 1:18:41

10. Pujo Kähkönen 1:21:08

11. Aleksi Rouhiainen 1:21:08

12. Pessi Kähkönen 1:29:1

M40, 10 km

1. Heikki Uusitalo Padasjoen Yritys 36:59

2. Arto Peltola Sippolan Kunto 38:55

3. Antti Kaasalainen 39:47

4. Teemu Huppunen Iitin Pyrintö 39:52

5. Kari Huhta Kouvola 43:58

6. Petri Rahkonen Imatra 44:19

7. Hannes Vickholm Lapinjärven Urheilijat 48:28

8. Juha Ollikainen Nastola 53:07

9. Toni Kauppinen Nastogeo, Nastola 1:01:29

M50, 10 km

1. Jari Uusitalo Porvoon Urheilijat 41:57

2. Mika Puhakka Kotka 45:11

3. Jari Pekonen Porvoon Urheilijat 46:32

4. Jyri Syväoja Juoksuakatemia.fi 48:48

5. Heikki Tanhua Tiutisten Pyrintö 49:50

M60, 10 km

1. Eero Lettojärvi Lahden Ahkera 47:18

2. Hannu Alastalo Kuusankoski 49:21

M70, 5 km

1. Auvo Kouvo Kuusankoski 23:15

2. Pekka Kouvo Maku Hamina 23:19

3. Markku Juopperi Spove, Helsinki 25:05

4. Jorma Kopra Kuusankosken Urheiluseura 26:07

5. Eljas Hietanen Porvoon Urheilijat 26:17

6. Eero Kivistö Lahti 29:24

7. Tor Bäckman Porvoon YMCA 33:34

8. Kim Bergroth HIFK 36:13

9. Raimo Rennicke Vihti 38:56

10. Pekka Mäkinen Riihimäen Kiista-Veikot 49:18

NYL, 10 km

1. Heidi Horttanainen Imatran Urheilijat 41:17

2. Nella Paronen Karhulan Katajaiset 41:35

3. Johanna Mertanen Katajaisten Juoksuklubi 41:52

4. Annika Mertanen Kotka 43:32

5. Minna Reinelä Kotka 44:30

6. Emma Syväoja LUM 46:55

7. Taina Heiskala Huuna 55:50

8. Amanda Sillanpää Kouvola 59:58

9. Maija Laukkanen Myllykoski 1:06:43

10. Minna Innanen Kouvola 1:06:44

11. Jenny Rouhiainen 1:18:42

12. Heini Kähkönen 1:29:20

N40, 10 km

1. Pia Siltala Laihian Luja 42:21

2. Hanna Lyyra Elimäen Vauhti 52:40

N50, 10 km

1. Arja Härmä Anjalan Liitto 49:19

2. Anu Kettunen Hamina 59:11

N60, 5 km

1. Seija Nurmi Kerkkoon Urheilijat 22:22

2. Ulla Mertanen Kotka 28:41

3. Tiina Eräpalo Ruotsinpyhtään Kisailijat 40:42

T16, 5 km

1. Ellen Jordas Lapinjärven Urheilijat 21:58

2. Nea Närhi Iitin Soutajat 22:52

P16, 5 km

1. Einar Vickholm Lapinjärven Urheilijat 20:19

Avoin 5 km:

1. Joonas Palmu Valkealan Kajo 19:09

2. Rasmus Stamblewski PSS 13/14 22:47

3. Mika Vainionpää 23:07

4. Iikka Salo PSS 13/14 24:48

5. Lenni Huittinen PSS 13/14 24:51

6. Hannu Rahikka Uusikaupunki 25:13

7. Ville Kaunisto Kouvola 25:17

8. Aksu Suojama PSS 13/14 25:18

9. Seba Ahlberg PSS 13/14 25:39

10. Heli Laurbär Koria 25:42

11. Jarkko Salo 27:25

12. Anssi Kannas PSS 27:26

13. Paula Ylhäinen UltraSisu 27:44

14. Maria Vickholm Lapinjärven Urheilijat 27:59

15. Kerttu Niemi Iitin Pyrintö 28:25

16. Veikko Verronen PSS 13/14 28:26

17. Taru Lilja 29:03

18. Lotta Majoniemi Elimäki 30:13

19. Eeli Asikainen PSS 13/14 30:20

20. Johanna Koskenniemi Elimäki 30:23

Ajan kellotti 43 juoksijaa.

Miehet, polkujuoksu 6 km

1. Markus Suutari Anjalan Liitto 26:10

2. Jarmo Kailio Vanhan Mielakan veto 28:56

3. Juho Autere 30:03

4. Veeti Hostikka Karhulan Katajaiset 32:55

5. Miro Naski Karhulan Katajaiset 32:55

6. Petteri Koskenniemi Loviisa 33:02

7. Ilpo Kakko Mäntyharju 33:11

8. Mikko Happonen Kuopio 35:38

9. Juha Niemi Iitin Pyrintö 35:43

10. Panu Uusitalo Kouvola 50:25

Naiset, polkujuoksu 6 km

1. Sari Vääränen Kouvolan Suunnistajat 27:19

2. Janna Niemi Iitin Pyrintö 29:05

3. Päivi Joentausta 29:15

4. Niina Virtanen Team Edux, Kuusankoski 31:33

5. Anna Rehula Saimaan Latu 34:41

6. Inka Uutela Kuopio 35:38

7. Eija Tuovila Ummeljoki 42:08

8. Marjo Luusuaniemi 3sisters_runforfun 44:01

9. Anne Uusitalo Kouvola 50:25

10. Birgit Uutela Mäntyharju 52:12

T6,0,5 km

1. Diane Pekonen Porvoo 3:58

2. Lilja Reinelä Kotka 4:16

3. Hilma Mäkinen JPS-75 4:38

4. Saaga Mäkinen JPS-75 6:30

5. Hertta Pöntinen Kotka 6:57

P6, 0,5 km

1. Noel Puhakka Karhulan Katajaiset 3:13

2. Niilo Pukema Kouvolan Suunnistajat

3. Noel Kaunisto Kouvola 4:18

4. Leo Pekonen Porvoo 5:30

T8, 0,5 km

1. Ellen Taussi Kotka 3:33

2. Mila Uotila Elimäki 3:37

3.Venla Majoniemi Elimäki 3:59

P8, 0,5 km

1. Emil Puhakka Karhulan Katajaiset 2:40

2. Miko Lojamo Kouvolan Suunnistajat 3:03

3. Eino Pukema Kouvolan Suunnistajat 3:08

4. Oskar Vickholm Lapinjärven Urheilijat 3:09

5. Leevi Lintukangas Iitin Pyrintö 3:27

6. Roni Ollila Elimäki 3:52

T10, 2 km

1. Hulda Huppunen Iitin Pyrintö 10:15

2. Sara Ollila Elimäki 11:42

3. Venla Mikkola Elimäki 13:01

P10, 2 km

1. Johannes Kailio Vanhan Mielakan Veto 9:41

2. Topias Haukkamaa Pirkkala 10:21

T12, 2 km

1.Riikka Ollila Elimäki 11:35

P12, 2 km

1. Anton Ahlgren LuLi 8:30

2. Aamos Huppunen Iitin Pyrintö 10:20

3. Emil Uotila Elimäki 11:15

T14, 2km:

1. Edit Ahlgren LuLi 8:57

2. Enni Vickholm Lapinjärven Urheilijat 9:50

P14, 2 km

1. Korawik Saendee Valkealan Kajo 7:55

2. Tatu Karvonen Kuusankoski 8:38

3. Elmo Karvonen Kuusankoski 8:52