0

Kevätjuoksut Elimäellä

Elimäen Vauhdin kevätjuoksu kisattiin lauantaina 13.4. aurinkoisessa kelissä.

Myl 10km
213 Petri Turpeinen Forrest Guuri 34,43
231 Hannu-Pekka Pukema Elimäen Vauhti 35,12
206 Tomi Immonen Runner´s Club 35,55
217 Marko Mänttäri JPS-75 36,04
229 Jarno Parkkinen Kouvola 36,05
207 Markus Rajamäki Elimäen Vauhti 36,06
210 Arto Peltola Sippolan Kunto 36,12
200 Niko Putkinen Karhulan Katajaiset 37,50
201 Tapio Vuorela Myllykoski 40,18
218 Kai Korkkula Artjärvi 48,43
233 Pasi Hedman Betonikaupungin Pallo 49,01

M40 10km
224 Mischa Moss If Sibbo Vargarna 38,01
219 Antti Lehikoinen KU58 38,31
203 Teemu Huppunen Iitin pyrintö 38,37
234 Jarno Kiintola JPS-75 40,37
204 Markku Valkosaari KPK24/7 44,21
202 Pasi Ukkola Iitin pyrintö 47,44
227 Jarmo Lehtomäki Sippolan Kunto 49,55

M50 10km
205 Timo Jääskeläinen Runners Club 36,16
232 Jan Alden Porvoon Urheilijat 40,31
223 Marko Nieminen Orimattila 41,24
230 Toivo Pelkonen Joroinen/Kuvansi 43,48
235 Kari Karhula Asikkalan Raikas 47,55
228 Veikko Niemi Anjalan Liitto 49,56

M60 10km
220 Esko Suomalainen Lapinjärvi 39,01
209 Heino Aalto Hollola 41,14
211 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera 44,23
222 Tuomo Kauppinen Inkeroinen 46,17

Nyl 10km
152 Soili Kosonen Forrest Guuri 38,41
141 Maiju Grönvall Karhulan Katajaiset 44,06
140 Johanna Toivanen Runner´s Club 47,17

N40 10km
143 Katri Lindroos KymU 46,05
149 Pirjo Hämäläinen KymU 48,02
142 Tiina Keinänen 53,14
153 Päivi Jokivuori Elimäen Vauhti 56,42
158 Mira Sakkara Elimäen Vauhti 59,19

N50 10km
154 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola 46,43
146 Arja Härmä Anjalan Liitto 46,53
147 Virve Kohtaniemi Elimäen Vauhti 49,14
160 Senja Vainikka LahtiSport 52,29
144 Birgit Uutela Mäntyharju

N60 10km
151 Seija Nurmi Kerkkoon Urjeilijat 45,15

Kuntosarja 10km
145 Terhi Koskela Anjalan Liitto 52,10

P15 5km
25 Veeti Hostikka Karhulan Katajaiset 22,06
77 Roope Sakkara Elimäen Vauhti 26,34

P13 5km
10 Severi Sakkara Elimäen Vauhti 24,33

T13 5km
3 Saara Huppunen Iitin Pyrintö 23,37
29 Nanna Hyyrynen Anjalan Liitto 24,15
11 Iiris Niemi Iitin Pyrintö 24,18
26 Selma Lindén Anjalan Liitto 25,29
78 Emilia Kiintola JPS-75 27,35
4 Martta Huppunen Iitin Pyrintö 27,36
14 Hertta Niemi Iitin Pyrintö 27,37

Kuntosarja 5km
24 Nella Paronen Karhulan Katajaiset 19,37
23 Hannu Honkanen Nastola 22,14
76 Auvo Kouvo Kuusankoski 23,54
22 Sofiia Lommi Kotka 24,01
80 Hanna Lyyra Elimäen Vauhti 24,24
19 Maarit Karvonen Kouvolan Suunnistajat 26,58
2 Henna Huppunen Iitin Pyrintö 28,37
18 Tero Kiiski Tampere 30,17

T9 1km
75 Matleena Toivanen Espoo 4,48
32 Hulda Huppunen Iitin Pyrintö 5,07

P9 1km
34 Atte Pekkanen Kuusankoski 4,20
31 Aamos Huppunen Iitin Pyrintö 4,59

T11 2km
106 Hilma Hyyrynen Anjalan Liitto 7,41
102 Aino Koskela Anjalan Liitto 7,45

P11 2km
107 Eemil Kiintola JPS-75 8,08
105 Eppu Pekkanen Kuusankoski 8,16
104 Luukas Huppunen Iitin Pyrintö 8,20

Viikon kysymys

Kiinnostavatko joulun ajan tapahtumat?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...