Anjalan Liitolle maakuntaviestissä kaksoisvoitto – Ohessa kaikkien kolmen viestin tulokset

Kymenlaakson maakuntaviesti, nuorisoviesti ja firmaviesti järjestettiin 6.1. Anjalassa. Kilpailuista kerrotaan tarkemmin torstaina 10.1. ilmestyvässä Keskilaaksossa.
Nuorisoviesti (1,3+1,3+1,3+1,3 km) (9-1-0):
1) Vehkalahden Veikot-1 20.39 (Viljami Hyvönen 5.18/1, Emilia Muukka 5.32/1, Lauri Sakki 4.33/1, Maria Tasa 5.14/1),
2) Vehkalahden Veikot-2 21.35 (Eeli Kallio 5.39/2, Karoliina Vapalahti 5.40/3, Anton Vainio 4.50/2, Anni Pärtty 5.25/4),
3) Vehkalahden Veikot-3 22.55 (Niko Jaakkola 6.19/4, Oona Jaakkola 5.50/4, Niklas Hirvilahti 5.04/4, Neea Lanki 5.40/5),
4) Valkealan Kajo-1 23.24 (Seppo Jaakkola 6.02/3, Jonna Kolari 5.39/2, Ilkka Kiviranta 6.18/9, Jenna Kolari 5.24/3),
5) Kymin Koskenpojat-1 23.52 (Urho Raukola 6.34/5, Pihla Paasi 6.23/7, Rasmus Töyrylä 5.02/3, Elsa Vepsäläinen 5.52/6),
6) Vehkalahden Veikot-4 25.19 (Vilho Immonen 6.49/7, Tiitu Takanen 6.19/6, Eetu Takanen 5.36/6, Senni Teikari 6.33/7),
7) Kymin Koskenpojat-2 27.12 (Sampo Pihlaja 7.24/8, Ilona Kiiski 7.18/8, Ossi Saarela 5.46/8, Nelli Tani 6.43/8),
8) Anjalan Liitto 27.24 (Lauri Koskiranta 8.21/9, Eeva Toikka 7.58/9, Severi Sakkara 5.43/7, Hilma Hyyrynen 5.21/2),
Valkealan Kajo-2 Kesk. (Viljo Rämä 6.47/6, Isabella Nousiainen 6.00/5,
Elisa Nikkinen 5.33/5).

Firmaviesti (1,3+2,3+1,3+2,3 km) (3-0-0):
1) Fortum, Loviisan voimalaitos 20.25 (Klaus Sjöblom 4.30/3, Tommi Lavonen 6.11/1, Tommi Purho 4.05/1, Antti Kirssi 5.38/1),
2) Haminan kaupunki, tekniset 21.10 (Jukka Hakulinen 3.49/1, Heikki Vuoksiala 6.25/2, Jorma Kauppila 4.07/2, Kimmo Kattelus 6.47/3),
3) Oy Saimaa terminals Ab, Hamina 23.17 (Mikko Joenpolvi 4.06/2, Vesa Rantala 6.46/3, Vesa Lahtela 5.44/3, Pekka Eerola 6.39/2).

Maakuntaviesti (2,3+2,3+4,6+4,6+2,3+2,3+4,6+6,9 km) (5-0-0):
1) Anjalan Liitto-1 1.16.42 (Jarmo Mäkelä 6.11/1, Topias Zerni 7.02/3, Ari Mikkelä 11.54/1, Tommi Lavonen 12.32/2, Heikki Tonteri 5.34/1, Oona Sydänmaa 6.20/3, Santtu Nyman 10.51/1, Arttu Nyman
16.15/1),
2) Anjalan Liitto-2 1.19.52 (Arto Purho 6.12/2, Minna Nieminen 6.51/2, Antti Hartikainen 12.11/2, Mika Keronen 12.46/4, Mika Sistonen 5.43/2, Säde Suutari 6.23/4, Ari Kitunen 12.19/3, Toomas Ristola 17.23/4),
3) Vehkalahden Veikot 1.21.55 (Aino Hämäläinen 6.48/4, Lassi Pärtty 7.45/4, Benjamin Tasa 12.30/3, Aapo Tilli 11.28/1, Siiri Sipari 6.29/3, Anne Penttilä 6.04/2, Keijo Kattelus 13.26/4, Juuso Hämäläinen 17.20/3),
4) Kymin Koskenpojat 1.24.19 (Emilia Pätäri 7.39/5, Konsta Soikkeli 6.39/1, Ville Simola 13.11/4, Eppu Väänänen 12.45/3, Linda Kyntäjä 7.27/5, Elina Hämäläinen 6.00/1, Mikko Kiiski 14.06/5, Viljami Pätäri 16.29/2),
5) Anjalan Liitto-3 1.27.46 (Veikko Purho 6.25/3, Amalia Linden 7.59/5, Valtteri Vuorela 14.59/5, Eerik Sihvola 13.19/5, Nanna Hyyrynen 7.16/4, Essi Laapas 6.39/5, Janne Sakkara 12.15/2, Markus Suutari 18.50/5).

Viikon kysymys

Huolestuttavatko Kymsoten tulevat palveluverkkoratkaisut?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä