Panu Pöntynen uusi voittonsa Pikkusuolla

Inkeroisten Maastoajon voittoon kaasutteli toisen kerran peräkkäin LuuUAn Panu Pöntynen. Yleisessä luokassa kuskeja oli 39.

8.7. Tulokset
Yleinen
1 Panu Pöntynen Yellowhammer Fiat LuuUA
2 Tero Jaatinen Roppakorjaamo Fiat KotkaUA
3 Timo Ruoppa Tukkitaksi VW LuuUA
4 Arto Harju Rusnakone VW Päij-HUA
5 Mirko Kykkänen RKR-Opel AnkUA
6 Esa Metsä-Vähälä Kiveriön Auto-Osa VW VääUA
7 Pasi Laitinen Rengaspalvelu Opel MikUA
8 Marko Velin paroni vw Päij-HUA
9 Toni Suojärvi Kaivinliike Opel Päij-HUA
10 Markku Tolvanen Päijät-Hämeen Autohuolto Ford VääUA
11 Mikko Tonttila KuMoRa WRT VW HausUA
12 Vesa Ruotjoki Isoaho Racing Volvo AnkUA
13 Sami Pohjola VSR-Opel AnkUA
14 Joona Toikka Vw kupla AnkUA
15 Hannu Heikkilä Hyvä naapuri VW AnkUA
16 Antti Eerola EPI RACING FIAT AnkUA
17 Toivo Järvinen JPG-Racing Citroën HeiUA
18 Ville Härkönen polaria paroni volvo MikUA
19 Juha Alppirinne Rainmaker cosworth HamUA
20 Janne Antamaniemi Rahkamäki Racing Rellu Päij-HUA

Osallistujia 39 kpl.

Etuveto/Kardaani
1 Jani Laitinen Rengaspalvelu Opel KSAU
2 Juhana Karnaattu PeltiJaRakennusHuuskoTojo LahUA
3 Mikko Mentula Hyppälä Volvo LuuUA
4 Toni Suojärvi Kaivinliike Opel Päij-HUA
5 Jouni Järvinen JPG-Racing Citroën HeiUA
6 Pekka Paukkuri Power Tech Opel AnkUA
7 Jyrki Kanerva Ruttuset Racing Toyota Päij-HUA
8 Ville Härkönen polaria paroni volvo MikUA
9 Jussi Metsä-Vähälä Päijät-Hämeen Autohuolto Ford VääUA
10 Janne Antamaniemi Rahkamäki Racing Rellu Päij-HUA
11 Teemu Kuukkula PytäräMotors Peugeot AnkUA
12 Tero Mauno Selpy esko AnkUA
13 Antti Arola JS Racing Opel AnkUA
14 Samu Willman BMW 316 HeiUA
15 Antti Eerola Toivoton toyota AnkUA

Osallistujia 27 kpl.

Pappa
1 Arto Harju Rusnakone VW Päij-HUA
2 Hannu Heikkilä Hyvä naapuri VW AnkUA
3 Jyrki Yrjölä Eräpolku vw LahUA
4 Pekka Paukkuri Power Tech Volvo AnkUA
5 Ari Hyppänen Hyppälä Volvo LuuUA
6 Esa Metsä-Vähälä Kiveriön Auto-Osa VW VääUA

Osallistujia 6 kpl.

Nuoret&Naiset
1 Rasmus Ikäheimonen Supak VW Päij-HUA
2 Niko Virtanen Smurffi SAAB HamUA
3 Jere Sahari JS Racing Opel AnkUA
4 Jenna Kaartinen EPI RACING FIAT LprUA
5 Minna Ulmala Selänkylä Racing Fiat HeiUA
6 Aleksi Peltola H-kaavio Racing VW LuuUA
7 Jesse Vuorinen Kuljetus VW VääUA
8 Topi Vuorinen HärskiHampit Ford LemUA
9 Irma Pekkarinen Aave Golf ELIMÄEN MU
10 Simo Suni Renttu Racing VW LuuUA
11 Konsta Mannoja Smurffi VW LuuUA
12 Sini Sipari RKP Autohuolto Opel AnkUA
13 Jenni Turkki Ruttuset Racing Toyota Päij-HUA
14 Niko Velin Paroni VW Päij-HUA